Aktsiatega rikkaks saamise õpik. Jaak Roosaare abil tee finantsvabaduseni!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Olen lapsena tihti kuulnud, et \”raha ei kasva puu otsas\” või \”saa häid hindeid, saa hea töö ning nii saab rikkaks\”. Meh! Aastaid hiljem tean omast kogemusest, et päris nii ei saa.

Mõned aastad hiljem kui oleksin soovinud, kuid siiski õnneks mitte veel kaugemas tulevikus, sattusin lugema Jaak Roosaare kuulsat \”Rikkaks saamise õpikut\”.

Vahepeal lugesin veel \”Kinnisvaraga rikkaks saamise õpiku\” ning selle aasta kevadel sain näppu \”Aktsiatega rikkaks saamise õpiku 2.0\”. Jah, hariv, humoorikas ja lihtsalt arusaadav.

Raha on maailmas kĂĽll ja veel. Aktsiatega saab rikkaks.

On kummaline, kuidas mõned lihtsad väited meie ellu jäävad ja meid ĂĽhel hetkel defineerivad. Mitte ainult – needsamad mõtted ehitavad meile ĂĽmber kasti ja hoiavad meid seal meie enda teadmata.

Mina elasin sellistes kastides. Nii \”rahapuu\” kui \”hindesulus\”. Mõlemad iseensest täitsa õiged väited, kuid väga silmiavav on nii Jaagu kui teiste finantsvabadusevõistlejatega (eesotsas Rahakratiga) siin uuel ja tundmatul teekonnal omas vaikses tempos sammuda. Olen varem ka kirjutanud, kuidas mulle Merit Raju teekond rahalise vabaduseni meeldis.

Ăśks põnevamaid mõtteid, mida Jaak kaasa annab on teadmine, et just aktsiatega \”rikastudes\” võib sisuliselt algaja teha parema tulemuse kui elukutseline börsikaupleja. On nii mõnedki omadused (sh algaja kannatlikkus ja naiivsus), mis just algaja strateegilist õnne soosivad. Jaak annab omalt poolt nii mõnedki ABC teadmised ning huvitavad elust-enesest olukorrad. Naudin, kuidas rõhk on sisul ja raamat ise äärmiselt minimalistlik välja näeb.

Lõpetasin raamatu viimase lehe, panin kaaned kinni ja oli selgemast selgem, et tahan omale tänaste pisikeste positsioonide asemel kodubörsil vinget aktsiaportfelli. Võtsin vastu otsuse, et tahan aktsiatega rikkaks saada.

Praktilised näpunäited ja edumeelne suund rahaasjades

Mulle meeldib Jaagu huumor ja lihtne kirjastiil. Keerulisena tundunud finantsmaailm avaneb hoopis lihtsamates osades, mõisted (ostuorder, positsioonid, lĂĽhikeseks mĂĽĂĽma jne) selginevad iga uue \”Investor Toomase tunniga\”, mida nĂĽĂĽd huviga kuulan ja näpud sĂĽgelevad, et esimesed Berkshire aktsiad osta, kui Balti turg juba kĂĽllastunuks saab.

Nautisin raamatu autori elulisi seiku- nii kulukaid \”õppetunde\” kui tõelisi \”jackpotte\” – mõlemat poolt õpetliku loona, milles tegelikult mängivad rolli ABC basicud: aatomiharjumused säästmises, selge pilt oma rahaasjades, strateegia valik ning peale hakkamine. Kui kord esimesed aktsiate ostuorderid täidetud, läheb lihtsamaks! Ja tekib julgus, sest jah – aktsiaid osta on vaat et lihtsamgi kui pangaĂĽlekannet teha.

\”Aktsiatega rikkaks saamise õpiku\” lugemine oli ĂĽhelt poolt põnev aga ka õpetlik. Tundsin, kuidas hakkasin suuremalt mõtlema ja tean, et räägin oma lastele sellest, kuidas raha hoida ja teenimise asemel see oma heaks teenima panna…

Noppisin raamatust enda jaoks üsna mitmed näpunäited, mida oma finantsidega teha, kui sain ka aru, et tegelikult on raha maailmas küll. Lõpuks on minu valikud need, mis teevad minust eduka (ja rikka!) inimese. Valin olla teadlik ja küllusele avatud ning igal juhul ostan siia teele nii mõnegi ettevõtte osalust kaasa. Tuleb igal juhul kasuks!

Aitäh, Jaak, et mind ja Eesti rahvast harid! 9,5/10.

Rahast, harjumusest ja enda unistuste poole pĂĽĂĽdlemisest rääkis väga mõnusalt ka Merit Raju raamatus \”Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni\”, mida soovitan kindlasti kõigile naistele.

Loe veel:

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga